Pytania i odpowiedzi

Ile trwa taka konsultacja?
Cross konsultacja wymaga minimum 60 minut. Jeżeli ze względów logistycznych (brak badań, brak notatek, zbyt dużo do omówienia) nie zdołamy rozwikłać zagadki "urodowej" będziemy musieli spotkać się kolejny raz. Każda godzina konsultacji jest odpłatna.
Czy to co powiem podczas konsultacji zostaje tylko w gabinecie?
Tak - bez wyjątku. Jeżeli sytuacja zdrowotna wymaga zwołania konsylium specjalistów zostaniesz poproszona/y o wyrażenie zgody.
Czy kosmetologa obowiązuje tajemnica podobna do lekarskiej?
Oczywiście TAK. Dodatkowo obowiązują nas bardzo rygorystyczne przepisy co do przechowywania danych gdyż mamy status podmiotu leczniczego.
Czym różni się cross-konsultacja od zwykłej konsultacji?
"Zwykła" konsultacja obejmuje ustalenie rodzaju i aktualnych potrzeb skóry oraz zakresu zabiegów, które mogą pomóc jej "tu i teraz". Cross-konsultacja wykracza daleko poza powyższy zakres oferując analizę i korektę codziennej higieny życia. Obejmuje też stworzenie planu "na lata". To dobry sposób dla osób, które od dłuższego czasu zmagają się z jakimiś objawami skórnymi a konwencjonalne metody nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.  To także dobry sposób dla kogoś kto dużo wie, dużo czyta, interesuje się sobą ale bez wykształcenia medycznego trudno mu "poukładać" te wiadomości względem własnego organizmu.
Czy mogę przyjść w makijażu na konsultację? 
Oczywiście. Specjalista zmyje makijaż.
Co powinnam przynieść na konsultację? 
Proszę sprawdzić zakładkę "jak się przygotować do konsultacji"
Ile będzie osób podczas tej konsultacji?
Ty i specjalista
Kto poprowadzi konsultację? 
Doświadczeni promotorzy zdrowia czyli absolwenci wydziałów medycznych ze specjalizacją w kosmetologii
Czy w trakcie konsultacji mogę poruszyć więcej niż jeden problem urodowy?
Oczywiście. Wspólnie spojrzymy na skórę globalnie i ustalimy priorytety. Niekiedy jeden problem wynika z innego więc wręcz trudno je analizować osobno.
W jakim wieku najlepiej się zgłosić na cross konsultację?
Nie mamy ograniczeń.
Czy są schorzenia, w których kosmetolog pomóc nie może?
Oczywiście. Każda wiedza ma ograniczenia. Nie ma na świecie osoby, która może pomóc we wszystkim. Jeśli przewlekle leczysz się u lekarza, stosujesz specyficzne leki - nie będziemy ingerowali w czyjeś kompetencje. Niekiedy jednak, ze względu na nieograniczony wręcz czas, przygotowanie do konsultacji i sposób analizy danych - możemy zauważyć powiązania, których lekarz prowadzący nie był w stanie "wychwycić". Może będziemy w stanie odesłać Cię do lekarza prowadzącego z dodatkowymi informacjami do przeanalizowania - możemy sobie wzajemnie pomagać i tak zazwyczaj czynimy. W razie potrzeby, czyli dosyć często ordynujemy Pacjentowi dodatkowe konsultacje u różnych specjalistów ale przygotowujemy Was do nich.